Lněné semínko hnědé 1000g

Kód: 141
70 Kč 70 Kč / 1 kg
Skladem (>5 ks)

... 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Len setý – olejný (Linum usitatissimum L) patří mezi nejstarší pěstované rostliny vyšlechtěná pro ideální poměr mastných kyselin. Pochází z Jihovýchodní Asie, patří do čeleďi lnovité (Linaceae). Z hospodářského hlediska se len rozděluje na dva typy - len přadný a olejný. Len olejný je jednoletá samosprašná bylina vysoká 0,60-0,85 m. Známe je ve dvou odrůdách zlatý a hnědý  liší se pouze barvou. Celkem nenáročná plodina dlouhého dne (za krátkého dne vytváří stonek a teprve za dlouhého dne kvete a dozrává). K pěstování lnu jsou nejvhodnější půdy lehčí, hlinitopísčité a písčitohlinité, pH slabě kyselé až neutrální.  Len dává nejvyšší výnosy semen v květnu až červnu) nadmořskou výškou do 480 m, čemuž v našich podmínkách odpovídají okrajové oblasti řepařské a spíše bramborářská výrobní oblast. Po sobě se může len pěstovat za 6-7 let. Vegetační doba se pohybuje kolem 150-170 dní.

 

Kalorická hodnota ve 100g: Energie: 2234 kJ (534 kcal), Bílkoviny: 18,3 g. Sacharidy: 28,9 g (z toho cukry 1,6 g). Tuky: 42,2 g (z toho nasycené mastné kyseliny 3,7 g, Vláknina: 27,3 g, Sodík: 0,03 g.

Složení: Lněná semena - produkt kontrolovaného ekologického zemědělství

Skladování: Len stejně jako jiné  jsou náchylné na žluknutí. Nevystavujte přímým slunečním paprskům. Skladujte při teplotě do 20°C a při relativní vlhkosti vzduchu do 70 %

Výrobek může obsahovat arašídy, skořápkové plody, sezam a oxid siřičitý.

.I přes důkladnou kontrolu při balení nemůžeme vyloučit přítomnost skořápek a cizích příměsí.

země původu - viz etiketa

Doplňkové parametry

Kategorie: suché plody
Hmotnost: 1 kg