Banán plátky (BEZ VAKUA)

Kód: 123/5
80 Kč
Skladem (2 ks)
Hmotnost
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

...banánový plátek, mírně slazený, pěkně křupavý. Dokonalá sladká alternativa za přesolené brambůrky.

 

Banánovník (Musa) je rod bylin z čeledi banánovníkovitých. Zahrnuje jak zakrslé druhy, velké jen několik desítek centimetrů, tak zástupce náležící k nejvyšším bylinám světa (až 16 metrů). Plody banánovníků jsou banány.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dnes jsou sladké banány jednou z nejrozšířenějších tropických plodin. Původem jsou patrně z tropických a subtropických oblastí jihovýchodní a jižní Asie a postupně byly rozšířeny do všech teplých oblastí světa. Banány rostou v trsech, které mohou dosahovat váhy až 60 kg. V roce 2003 se ve světě sklidilo přes 70 milionů tun sladkých banánů, z čehož 15 milionů bylo exportováno na světové trhy. Banánů na vaření bylo sklizeno v roce 2004 přes 32 miliónů tun, byly však z 97% spotřebovány v zemi původu. Největšími exportéry banánů jsou Ekvádor, Kostarika, Kolumbie a Filipíny, ale nejvíce banánů se vypěstuje v Indii.

 
Kalorická hodnota ve 100g: Energie 2194 kJ (524 kcal), Bílkoviny: 2g, Sacharidy: 67g, u toho cukry 18 g, Tuky: 28g, z toho nasycené mastné kyseliny 25 g, Vláknina: 3 g, sů. 0,03 g

Země původu : Filipíny

Složení: banán, cukr, kokosový olej, banánové aroma

Výrobek: může obsahovat stopy arašídů, skořápkové plody, oxid siřičitý nebo sezam.

Skladujte v suchu, chraňte před teplem a slunečním zářením.