Kešu v hořké čokoládě 500g

Kód: 153
160 Kč
Skladem (12 ks)

... z těchto ořechů má Willi Wonka opravdu velkou radost.

 

Kešu, neboli Ledvinovník západní (Anacardium occidentale) je rozšířen v suchých tropických oblastech. Pěstuje se na plantážích nebo v agrolesnických systémech.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mezi největší pěstitele patří Brazílie, Indie, Indonésie, Mozambik, Nigérie a Tanzanie.

Jde se o nižší, silně rozvětvený strom, dosahující výšky 12 m. Květy tvoří květenství lata a jsou žluto-růžové, samičí a oboupohlavné. Z botanického hlediska nejsou ořechy kešu ořechy peckovice, ale nažky.

Ledvinovníku vyhovuje tropické klima, nadmořská výška 1000 m nad mořem, průměrné teploty v rozmezí 21–28 °C. Není tolerantní k zasoleným půdám a snáší teploty jen mírně pod bodem mrazu, do –1 C. Klíčivost ledvinovníku je velmi malá. Pokud vzejde současně více rostlin, jsou následně roztříděny. Po 18–24 měsících se objevují první květy a následně i plody, které jsou ale nepoživatelné. První sklizeň se provádí až ve 4. roce a od 8. roku už plodí ledvinovník kvalitní „jablka“ s kešu ořechy. Sklízí se většinou ručně. Jeden strom může vyprodukovat až 50 kg „kešu oříšků“ za rok. 

Kešu oříšky můžeme konzumovat bez jakékoliv úpravy-

 Kalorická hodnota ve 100g: Energie 2312 kJ (555 kcal), Bílkoviny: 9g, Sacharidy: 43 g (z toho cukry 33 g), Tuky: 38 g (z toho nasycené mastné kyseliny 16 g), Vláknina: 6g, Sůl 0,02

Složení: Hořká čokoláda 63%,(kakaová hmota, cukr, kakové máslo, emulgator E322, přírodní vanilkové aroma), kešu pražená jádra 34%, glukozový sirup, palmový olej, potahové látky, E414, E904, 

Výrobek může obsahovat alergeny: arašídy, skořápkové plody, SO2 a sezam,

Skladování: Kešu stejně jako ostatní ořechy jsou náchylné na žluknutí. Proto by se měly spotřebovat co nejdříve. Skladujte při teplotě do 20°C a relativní vlhkosti 70%. Nevystavujte slunečním paprskům.

Hmotnost: 500g

země původu viz obal.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: oříšky
Hmotnost: 0.5 kg