Arašídy loupané pražené bez košilky nesolené bez oleje 1000g

Kód: 75
110 Kč
Skladem (4 ks)

Ne*******  varianta tolik oblíbených arašídů sice trošku nemastné, trošku neslané ale furt bašta !

 

Podzemnice olejná (Arachis apogea) je plodina z čeledi bobovitých z Jižní Ameriky, její plody jsou typické svou vrásčitou, měkkou skořápkou tvaru přesýpacích hodin.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zavrtává se 3–6 cm hluboko do půdy kde se vyvine lusk, obsahující 1–7 semen, obalených červenofialovým osemením. Rostlina vyroste nad zem, po zvadnutí se stonek prodlouží, stočí k zemi a zaklíčí v půdě. Tato semínka se vyvíjí pod zemí. Když jsou zralá, změní se poldy uvnitř z bílých na světle hnědé. Od setí do sklizně uplyne čtyři až šest měsíců, to závisí na druhu. Dobře zavlažovaná písčitá půda s jílem a pH od 6 do 6,4 je pro podzemnici ideální. V některých zemích se sklízí dvakrát ročně, mimo jiné v Brazílii. Poprvé v prosinci až lednu, podruhé v červnu až červenci. Nejdůležitějšími vývozci jsou: Indie, Senegal, Malawei, JAR, Súdán, USA, Brazílie, Nigerie a Čína a nejdůležitějšími dovozci jsou Francie, Velká Británie, Německo a Nizozemí.

 Skladování: Arašídy stejně jako ostatní ořechy jsou náchylné na žluknutí. Proto by se měly spotřebovat co nejdříve. Skladujte určitě při teplotě do 20°C a relativní vlhkosti 70%. Nevystavujte slunečním paprskům.

Složení : Podzemnice olejná (arašídy) - pražená na sucho.

Skladujte v suchu. Chraňte před teplem a slunečním zářením.

Výrobek může obsahovat skořápkové plody, oxid siřičitý nebo sezam. 

Výživové údaje na 100g: Energie 2609 kJ/623 kcal, tuky 52g, z toho nasycené mastné kyseliny: 9g, sacharidy: 24g, z toho cukry: 6g, sůl 0,4 g, bílkoviny: 25g,

Země původu: Argentina, Čína, Vietnam - dle šarže.

Doplňkové parametry

Kategorie: oříšky
Hmotnost: 1 kg