Rozinky 1000g

Kód: 89
110 Kč
Skladem (4 ks)

... nejsladší varianta rozinek

Rozinky (racemus) jsou sušené plody vinné révy. Vyrábí se z velmi sladkých hroznů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Významnými vývozci jsou tak Austrálie, Nový Zéland, Jihoafrická republika, Argentina, Chile a Kalifornie a země s teplým klimatem kolem Středozemního moře.

Tradiční způsob výroby rozinek probíhá sušením hroznů na přímém slunci. Dnes se však využívá pro dehydrataci plodů vinné révy rovněž účinků horkého vzduchu a ve finále výroby jsou rozinky ošetřeny oxidem siřičitým, který brání oxidaci plodů a předčasné ztrátě barvy. Rozinky, často též hrozinky (podle současných pravidel pravopisu jsou však obě možnosti pravopisně správné) se mohou jíst syrové, především však se používají při pečení a vaření. Rozinky jsou velmi sladké díky velké koncentraci cukrů. Pokud se rozinky skladují delší dobu, cukr uvnitř krystalizuje, krystalky se však dají rozpustit krátkým ponořením rozinek do nějaké tekutiny (alkohol ovocná šťáva, mléko či horká voda).

Průměrné výživové hodnoty ve 100 g: Energie 1264 kJ ( 302 kcal ), tuky: 1 g ( z toho nasycené mastné kyseliny 0 g), sacharidy: 79g ( z toho cukry: 59g ), vláknina: 4 g, bílkoviny: 3 g, sůl: 0 g.

 

SloženíRozinky, slunečnicový olej. 

Výrobek může obsahovat arašídy, skořápkové plody, oxid siřičitý a sezam.

 Země původu: Čína

Skladovácí podmínky: Skladujte v suchu a chladu , chraňte před teplem  a slunečním zářením.  Při maximální teplotě 20°C a relativní vlhkosti 70%.

I přes několik kontrol nelze vyloučit výskyt cizích předmětů ( zbytky pecek, aj. ).
Všechny fotografie jsou ilustrační, aktuální nabídka se může v barvě a tvaru lišit.

Doplňkové parametry

Kategorie: suché plody
Hmotnost: 1 kg