Vlašská jádra

Kód: 79
180 Kč –27 %
vlašský ořech
180 Kč –27 % 130 Kč
Skladem (15 ks)

... hláška 10dkg vlašáku má u nás nový význam

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ořešák královský (Juglans regia) neboli ořešák vlašský je mohutný  listnatý strom. Může dorůstat do výšky až 45 metrů (výjimečně ještě více). Divoké odrůdy inklinují zpravidla k vysoké štíhlé koruně a dlouhému kmenu, zdomácnělé kultivary ke koruně široké. Doba květu od dubna a doba sklizně září, říjen.

Ořešák královský se  pěstuje se pro své plody vlašské ořechy i jako okrasný a stínící strom, medonosná rostlina nebo i pro své kvalitní a relativně rychle rostoucí dřevo. Jeho přirozenou oblastí výskytu je zřejmě Balkán a Přední a Centrální Asie, kde roste až na úbočích Himaláje. Již ve starověku však začal být člověkem rozšiřován i do dalších částí světa.  Mezi význačné producenty ořechů se počítají Francie, Řecko, Bulharsko a Rumunsko v Evropě, Kalifornie v Severní Americe a Chile v Jižní Americe. Roste ve vlhké nížinné oblasti s vysokým obsahem humusu v půdě jeho listy odpuzují hmyz. Plodit začíná zhruba v 15 letech.

 

Kalorická hodnota ve 100g: 2954kJ (705kcal), Bílkoviny: 15 g. Sacharidy: 14 g (z toho cukry 1,1 g). Tuky: 65 g (z toho nasycené mastné kyseliny 6g). Vláknina: 7 g. Sůl 0,02g

země původu: USA

Složení: jádra Vlašských ořechú

Výrobek může obsahovat arašídy, skořápkové plody, sezam a oxid siřičitý.


I přes důkladnou kontrolu při balení nemůžeme vyloučit přítomnost skořápek a cizích příměsí
Skladování: Vlašské ořechy stejně jako ostatní ořechy jsou náchylné na žluknutí. Proto by se měly spotřebovat co nejdříve. Skladujte určitě při teplotě do 20°C a relativní vlhkosti 70%. Nevystavujte slunečním paprskům.

Doplňkové parametry

Kategorie: oříšky
Záruka: dle data uvedeného na obalu
Hmotnost: 0.5 kg