Lísková jádra celá pražená blanšírovaná 1000g

Kód: 63
330 Kč –9 %
lískáče blanširované
330 Kč –9 % 300 Kč
Skladem (4 ks)

 . "v lískovém keři, bez oříšků sedí tři bratři, bříško k bříšku" to je text jedné písně kapely Chinaski ještě z doby, kdy ještě kapela hrála dobrý písničky. Píseň vypráví o stavu keře, těsně po aktu sčesání. Oříšky jsme poté blanšírovali.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lískové ořechy (Coryllus avellana) rostou volně v přírodě, na mezích, ve světlých lesích a často se vysazují i na zahrádkách.

Původně rostly lísky v Asii, odkud se rozšířily k nám do Evropy. Nejlépe se jim daří v Turecku, které také produkuje velmi kvalitní odrůdy a ročně dodá na trhy celého světa téměř 500 000 tun oříšků.

Líska kvete od února do začátku dubna na rozdíl od ostatních stromů ořechů, které kvetou na jaře. Dosahuje výšky 6 metrů a doba sběru je srpen a září. Nemá ráda zamokřené a ani suché půdy stáří 70 let a více je u lísky běžné. Plody lísek se liší velikostí i tvarem. 

 

Skladování: Lísková jádra stejně jako jiné ořechy jsou náchylné na žluknutí. Nevystavujte přímým slunečním paprskům. Skladujte při teplotě do 20°C a při relativní vlhkosti vzduchu do 70 %.

I přes důkladnou kontrolu při balení nemůžeme vyloučit přítomnost skořápek a cizích příměsí. 
Všechny fotografie jsou ilustrační, aktuální nabídka se může v barvě a tvaru lišit.

Složení : Lísková Jádra

Výrobek může obsahovat stopy arašídů, skořápkových plodů, oxidu siřičitého a sezamu.

Země původu - Gruzie

Výrobce - Ing. Bohumil Kratochvíl, IBK Trade Dolanská 7/337m, 161 00 Praha 6, ČR, Provozovna : Havlíčkova 157, 394 03 Horní Cerekev, Česká Republika

Výživové hodnoty na 100g : Energie : 2767kJ/661, tuky 62g, z toho nasycené mastné kyseliny 5g/ sacharidy 11g, z toho cukry 6g, bílkoviny 12g, sůl 0,02g

Doplňkové parametry

Kategorie: oříšky
Hmotnost: 1 kg