Arašídy loupané pražené bez košilky solené 1000g

Kód: 76
110 Kč –9 %
jé další miska s arašídy, tentokrát se slanými
110 Kč –9 % 100 Kč
Skladem (2 ks)

...nejoblíbenější párty zobání v poměru cena/výkon jak k pivu, tak k vínu, tak k zahnání hladu když, máte v ledničce jen vzduch omaštěný větrem

 

Podzemnice olejná (Arachis apogea) je plodina z čeledi bobovitých z Jižní Ameriky, její plody jsou typické svou vrásčitou, měkkou skořápkou tvaru přesýpacích hodin.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zavrtává se 3–6 cm hluboko do půdy kde se vyvine lusk, obsahující 1–7 semen, obalených červenofialovým osemením. Rostlina vyroste nad zem, po zvadnutí se stonek prodlouží, stočí k zemi a zaklíčí v půdě. Tato semínka se vyvíjí pod zemí. Když jsou zralá, změní se poldy uvnitř z bílých na světle hnědé. Od setí do sklizně uplyne čtyři až šest měsíců, to závisí na druhu. Dobře zavlažovaná písčitá půda s jílem a pH od 6 do 6,4 je pro podzemnici ideální. V některých zemích se sklízí dvakrát ročně, mimo jiné v Brazílii. Poprvé v prosinci až lednu, podruhé v červnu až červenci. Nejdůležitějšími vývozci jsou: Indie, Senegal, Malawei, JAR, Súdán, USA, Brazílie, Nigerie a Čína a nejdůležitějšími dovozci jsou Francie, Velká Británie, Německo a Nizozemí.

 

Skladování: Arašídy stejně jako ostatní ořechy jsou náchylné na žluknutí. Proto by se měly spotřebovat co nejdříve. Skladujte určitě při teplotě do 20°C a relativní vlhkosti 70%. Nevystavujte slunečním paprskům.

 

Složení : Arašídy - pražené, loupané, rostlinné oleje v různém poměru (palmový/slunečnicový), sůl max 3%

Skladujte v suchu. Chraňte před teplem a slunečním zářením.

Výrobek může obsahovat skořápkové plody, oxid siřičitý nebo sezam. 

Výživové udaje na 100g: Energie 2609 kJ/623 kcal, tuky 52g, z toho nasycené mastné kyseliny: 9g, sacharidy: 24g z toho cukry: 6g, sůl 1,4g, bílkoviny: 25g, sůl: 1,4g

Země původu: Argentina, Čína, Vietnam - dle šarže.

Doplňkové parametry

Kategorie: oříšky
Hmotnost: 1 kg