Vanilkový lusk 1ks

Kód: 774
Neohodnoceno
Značka: Mnamex
120 Kč
Skladem (3 ks)

Původ: VERACRUZ, MEXIKO
Pravá vanilka - vanilkové lusky z vanilovníku plocholistého (vanilla planifolia) nebo vanilovníku
velkokvětého (vanilla pompona) z Mexika (Veracrúz, Puebla). Vanilkový lusk je plodem
vanilovníku (orchideje). V Mexiku se pěstuje vanilka v oblastech Veracrúz a Puebla a právě v
Mexiku jako na jediném místě na světě dochází k opylování květů vanilky původním,
přirozeným způsobem, a to endemickými včelami rodu Melipona. Tím je tak pravá vanilka
unikátní.. Lusky dosahují různých velikostí od 12 cm do 16 cm.
LUSK VANILLA PLANIFOLIA 12-16 cm 2-4 g

1ks: 0,2-0,4g (ve skleněném obalu složen v půli)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vanilka je ze všech plodin nejnáročnější na lidskou práci při jejím zpracování, neboť celý proces pěstování je prováděn ručně a bez použití nástrojů. Proto patří vanilka mezi nejdražší koření světa a je přezdívána královna mezi kořením.

Až 95% vanilkových příchutí, na kterých si pochutnáváme ve formě pudinků, jogurtů, dortů a zmrzlin, je umělých. Opravdovou chuť a vůni poznáme až s přírodní vanilkou neboli vanilkovými lusky. Původem aromatické koření z Mexika si dnes získává stále větší oblibu mezi gurmety a stává se klíčovou ingrediencí v přípravě sladkých nápojů, jídel a dezertů. Pozitivní vliv má pravá vanilka i na lidskou psychiku. To je zásluhou aromatických látek v ní obsažených, které harmonizují smysly a uvolňují nervové napětí v těle. 

Vanilkové lusky se dodávají ve vakuovaném balení, kde zůstávají čerstvé až dva roky. Po rozbalení skladujeme vanilkové lusky nejlépe v zavřené skleněné nádobě, kterou občas odvětráme. Vanilku uchováváme při pokojové teplotě, ne v ledničce, protože nízká teplota vede k vysrážení vanilinu a aromatických olejů na povrchu lusku v podobě malých krystalků. Po opětovném umístění do pokojové teploty se krystalky rozpustí.